Alarmon NASA: Një objekt i rrezikshëm po i afrohet me shpejtësi Tokës, ja çfarë do të ndodhë në 16 dhjetor

Published on :

Një asteroid do të kalojë shumë pranë Tokës më 16 dhjetor dhe kjo është e konfirmuar nga NASA, e cila thotë se asteroidi, me emrin 300 Phaethon, është me diametër 5 kilometra dhe klasifikohet si “i rrezikshëm”. Gjatë kalimit, asteroidi vlerësohet të jetë rreth 6.4 milionë larg planetit tonë- rreth 27 herë distancë sa Toka […]

I akuzuari shpërthen dy granata në sallën e gjyqit, plagosen gjyqtarë e roja I akuzuari shpërthen dy granata në sallën e gjyqit, plagosen gjyqtarë e roja

Published on :

Një i akuzuar ka shpërthyer dy granata dore në një sallë gjyqi në Ukrainën lindore, duke vrarë veten dhe duke plagosur të paktën shtatë persona të tjerë, raporton “BBC”. Shpërthimet ndodhën gjatë një seance gjyqësore në rajonin e Dnipropetrovsk. Tre të pandehurit ishin midis të lënduarve. Ata akuzohen për shpërthimin e një makine dhe vrasjen e […]

‘Ballkoni’ i femrave, një dhuratë që natyra ua ‘fali’ meshkujve, pamje për t’u hipnotizuar (FOTO)

Published on :

Nuk është turp për t’u pranuar që nuk ka mashkull në botë që të rezistojë pa i vënë re apo pa i hedhur sytë gjoksit të femrave. Është si një magnet tërheqës që flet, të thërret por s’mund ta prekësh (pa leje). Nëse është një gjë që meshkujt vënë re të parën, ai është gjoksi […]

Djali i Ronaldos gjuan si i ati, kjo është videoja që na mbush mendjen (VIDEO)

Published on :

Djali i yllit Cristiano Ronaldo, Cristiano Junior, ka ngjarë shumë nga i ati. Kjo është shumë e vështirë për t’u kuptuar, sepse stili me të cilin djaloshi gjuan nga jashtë zone është thuajse identik me atë të lojtarit të Real Madridit. Ronaldo sot postoi një video të të birit në “Twitter” për të treguar se pasardhësi i tij mund […]

‘Arkani i rrihte ushtarët e Ratko Mlladiçit dhe ua rruante kokën’

Published on :

Zhelko Razhnatoviç i njohur si Arkan kishte poshtëruar ushtarët serbë në Bosnje e Hercegovinë, dhe për këtë veprim gjenerali Ratko Mlladiç kishte kërkuar që ai të dëbohet nga ky vend, ka bërë të ditur Branislav Puhallo, shkruajnë mediat serbe. Ish-komandanti i njësisë paramilitare Tigrat, që ka marrë pjesë në luftën e Bosnjës, i kishte rrahur […]

Daçiç: Shqiptarët duhet të ikin në Shqipëri, Kosova nuk është vendi i tyre

Published on :

Ministri i Jashtëm serb, Ivica Daçiç, ka reaguar me deklarime skandaloze në lidhje me informacionin se Madagaskari e ka njohur pavarësinë e Kosovës, duke thënë se shteti i Kosovës nuk ekziston dhe shqiptarët e Kosovës duhet të ikin në Shqipëri sepse aty e kanë vendin, raporton RTS, transmeton Indeksonline. “E respektojmë të drejtën për vetëvendosje […]

VIDEO/ Me gomone nëpër rrugë me ujë. Ja çfarë po ndodh në autostradën Tiranë-Durrës…

Published on :

Qytetarët tani nuk duhet të përballen vetëm me përmbytjet dhe reshjet e shiut në autostradën Tiranë-Durrës, por edhe me mungesën e energjisë elektrike. Para pak minutash është ndërprerë energjia elektrike, dhe shkak për këtë janë reshjet e dendura të shiut. Në të gjithë vendin paraqitet një kaos i vërtetë ku numërohen shumë zona të përmbytura.Përmbytja […]

Katastrofë në Tiranë te “City Park”/ Përmbytet kati i parë, 300 Persona të bllokuar në katin e dytë

Published on :

Disa dhjetra qytetarë që kanë mbetur të bllokuar në qendrën tregëtare “City Park”, si pasojë e përmbytjes, do të shpëtohen me mjete lundrimi. Nga të dhënat mësohet se janë rreth 300 qytetarë, mes të cilëve gra dhe fëmijë, që kanë mbetur të bllokuar në katin e dytë të ndërtesës, ndërsa Forcat e Armatosura janë angazhuar […]