Ditën e sotme Javier Mascherano dhe Barcelona kanë arritur një marrëveshje divorci ku lojtari argjentinas ka kërkuar të largohet nga “Camp Nou”.

Sipas “ESPN”, Mascherano do të prevojë një eksperiencë të re në Superligën e Kinës tek skuadra Fortune Kineze Hebei, raporton e përditshmja spanjolle “AS”.

Klubi kinez i ka ofruar mbrojtësit një pagë 7 milionë euro në sezon ndërsa Barcelona për shitjen e kartonit të tij do të përfitojë 10 milionë euro.

Kujtojmë që kontrata e Mascheranos me Barcelonën i përfundon në vitin 2019.

 

Image

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *