Rast shokues në Fier/ Vjehrri kryente marrëdhënie prej 15 vitesh me nusen e djalit

Published on :

Një histori e trishtë e ndodhur në Shqipëri ka shokuar mbarë opinionin publik ku vjehrri, pasi ushtronte dhunë fizike epsikologjike ndaj nuses, prej 15 vitesh e kishte përdhunuar në mënyrë sistematike.Më e vështirë bëhet kur pas sjelljes në jetë edhe të tre fëmijëve, bashkëshorti i gruas së dhunuar i cili ka qënë emigrant, kishte zgjedhur […]

I Keni Parë Të Gjitha, Por Jo Edhe Këtë Foto Perfekte Të Bukuroshes Së ‘O Sa Mirë’

Published on :

Aktorja e njohur tek seriali vendor ‘O sa mirë’. Bëhet fjalë për bukuroshen nga Klina, Arta Elezaj e cila është duke na shokuar me paraqitjen e zjarrtë të saj. Pothuajse, vazhdimisht publikon imazhe në rrjetet sociale, foto nga më të ndryshmet ku çdo herë duket tejet e bukur dhe ekstravagante. Në këtë të fundit me […]

Siguria e festës, Britania zbret në rrugë snajperistët e forcave speciale

Published on :

Snajperistët e forcave speciale (SAS) do të jenë në rrugët e qyteteve kryesore britanike sonte, ndërsa qytetarët do të mirëpresin festën e vitit të ri dhe ndërrimin e viteve Ushtarët e forcave speciale do të mbikëqyrin turmat në sheshin Trafalgar të Londrës, Birmingham, Manchester, Liverpool dhe Edinburg. Pasi është e njohur praktika e britanikëve që […]

VIDEO/ Çfarë e lidh Edi Ramën me historinë e trishtë të kësaj vajze…

Published on :

Një vajzë e re, përfaqësuese e komunitetit rom, ka treguar të gjithë kalvarin e vuajtjeve që ajo dhe familja e saj kanë përjetuar, sakrificat për të mbijetuar dhe përfunduar shkollën. Historinë e saj, kjo vajzë e ka ndarë në emisionin “E Diela Shqiptare”, ndërsa ajo është dëgjuar nga Kryeministri Rama. Nuk dihet ende se çfarë […]

Skandaloze. Kjo ndodhë vetëm në Kosovë. Gruaja gjysëm e zhveshur shkon për ngushllime në një rast vdekje (Foto)

Published on :

Kjo fotografi tregon më së miri deri ku ka degraduar “emancipimi” i gruas kosovare. Fotoja që një lexues e ka dërguar në adresë të Magazina besohet se është bërë diku në një fshat të Drenices. Për më keq grupi i grave është fotografuar duke shkuar për ngushllime në shtëpinë e cila ka hap të pame […]

Adili ka propozim per çështjen e emrit: FYROM (IRJM) të quhet Republika e Vardarit

Published on :

DREJTUAR: Organizates se Kombeve te Bashkuara (OKB), z. Metiu Nimic; PER DIJENI: Opnionit publik ne IRJM dhe te gjithe masmedias elektronike e te shkruar… Koheve te fundit, s’i domosdoshmeri per integrimin e FYROM (IRJM) fillimisht ne NATO dhe me pas edhe ne BE, eshte shfaqur nevoja per ndryshimin e emrit te FYROM-it. Deri me tani […]

Era, vogëlushja me leukemi ka një mesazh special për të gjithë fëmijët e sëmurë (VIDEO)

Published on :

Prej 2 muajsh Era Kabila ndodhet në pavionin e Onko-Hematologjisë , pasi është diagnostikuar me leucemi. Jeta e saj ka ndryshuar rrënjësisht, por falë kurës së mjekëve, po shihen përmirësimet e para. “Për momentin unë dua vetëm që të shërohem dhe nuk kërkoj ndonjë dhuratë, vetëm të jem mirë dhe që të gjithë fëmijët e […]