Trajneri i fitnesit rrezikohet të qëndroj prapa grilave për 7 vite, për shkak të një fjale të shkruar në Instagram (Foto)

Published on :

Instruktori amerikan i fitnesit Jordan Branford, 44-vjeç, që jeton në Dubai tash e 10 vite, i është ndaluar të takoj nënën dhe djalin.Mbi të rëndon akuza se ka thyer ligjin për krime kibernetike. Dhe nëse dënohet, rrezikohet t’i kalojë 7 vite në burg apo të paguaj dënimin prej 68 mijë dollarëve, dhe e gjithë kjo […]

“Ekspertët” shqiptarë në burgun francez: Ju tregojmë si të fshihni celularët në qeli

Published on :

Na ka ndodhur shpesh që të na vijnë përshëndetje nga burgjet e Anglisë,por mbrëmjen e sotme ka mbërritur një video mjaft e veçantë nga një burg në Francë.Një i ri shqiptar,i cili ndan qelinë e tij së bashku me një bashkatdhetar tregon përmes një video,duke e demonstruar,se si të mbani celular në qeli,pa u kuptuar […]

Befasojnë ekspertët: Gjatësia e gishtave të dorës tregon këto probleme

Published on :

Disa studime shkencore kanë treguar herë pas here se gjatësia e gishtit mund të zbulojë informata të rëndësishme shëndetësore apo për personalitetin.Për shembull, një studim australian ka treguar se njerëzit të cilët gishtin e unazës (gishti i katërt) e kanë më të madh në gjatësi se gishtin e mesëm, janë më të prirur për vuajnë […]

Më në fund: Dalin përgjimet e politikanëve serb, tregojnë me emër se kush e vrau Ivanoviqin (VIDEO)

Published on :

Pak orë pas vrasjes së Oliver Ivanoviqit, bashkëpunëtorët e tij dhe politikanë serbë në Kosovë dhe Beograd përjashtonin opsionin që prapa vrasjes qëndrojnë shqiptarët. Ata dyshojnë se vrasjen e ka kryer mafia serbe në krye me Milan Radojiçiq, derisa organizimin e ka bërë shteti serb. Kjo dëshmohet në një bisedë telefonike mes një kryetari të […]

Prifti nga Malisheva i quan serbët vëllezër, mallkon Milloshevicin që nuk i dogji shqiptarët myslimanë ( FOTO )

Published on :

Madje ai nuk ndalet me kaq. Serbët, malazezët, grekët, maqedonasit, i quan vëllezër, e të cilët i fton të luftojnë së bashku kundër turqve (shqiptarëve). Krejt kjo ka ndodhur pasi në Sarandë forcat e rendit kanë hasur në kundërshtimin e dhunshëm të një prifti. Ngjarja ka ndodhur në fshatin Dërmish, ku një prift është konfrontuar […]

Shpëtohen 9 shqiptarë nga mbytja mes kanalit ujor që ndan Anglinë dhe Francën

Published on :

Nëntë emigrantë shqiptarë u shpëtuan në një grykë të vogël në mes të kanalit ujor që ndan Anglinë Jugore me Francën Veriore, teksa po përpiqeshin të kalonin mes erërave të forta. Tre anije shpëtimi dhe një helikopter u aktivizuan për të gjetur anijen, pasi u raportua se disa njerëz ishin në telashe. Të tetë burrat […]

Foto ‘super të nxehta’ nga e dashura e deputetit (FOTO)

Published on :

Iva Aliko prej disa kohë ka marrë vëmendjen e shtypit rozë, me shumë komente. Në shumë intervista ka qenë transparente, duke treguar gjithçka rreth jetës dhe ka dëshirë të bëjë karrierë si show girl. 23-vjeçarja bionde ka filluar me modën, baletin, prezantimin dhe pretendon të investojë në muzikë. Me imazhet e postuara nëpër rrjete sociale […]

Paga nuk e shqetëson më Haradinajn për kravata – tash thotë se e ka një hall tjetër

Published on :

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka marrë sot vendim që ngritjen e pagës së tij ta pezulloj për shkak të vendimit të Agjencisë Kundër Korrupsionit (AKK), e cila e vlerësoj të paqëndrueshme dhe të ndikuar politikisht. “Vendimin e AKK-së, lidhur me nivelizimin e pagave, e vlerësoj të paqëndrueshëm dhe të ndikuar politikisht. Megjithatë, pas kërkesës […]

Haradinaj revoltohet me media: Jeni do gazetar horra, pyetje te fëmijëve, shuplaka ju kisha rreh ( VIDEO )

Published on :

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka ofenduar gazetarët gjatë një konference për media që ka mbajtur për shfuqizimin e gjykatës speciale. Gazetaret e pyeten se a është Daut Haradinaj ne listën e gjykatës speciale, dhe se ketë përpjeke për shfuqizim a është duke e bere për te dhe Lah Ibrahimin, kjo si duket nuk i […]