Godet Erdogan: Do ta shkatërroje Serbinë, nuk më intereson, vetëm prekeni Kosovën…

Sipas ambasadorit turk kjo do të jetë vizitë historike Me ftesë të kryetarit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, në Serbi sot arrin presidenti turk Recep Tayyp Erdogan.Kjo është vizita e dytë e presidentit turk në Serbi. Ajo e mëhershmja ndodhi në vitin 2010, kur ishte kryeministër. Në një deklaratë për Danas, ambasadori turk Tanju Bilgiç theksoi se kjo është një vizitë historike dhe e rëndësishme. Zyrtarët serbë presin që ekonomia të jetë tema kryesore e takimit, raportojnë mediet serbe, shkrua botapress.info.
kliko ne reklame per te shikuar cfare tha erdogan per kosoven

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *