Sukseset e Artan Grubit s’kan të ndalur: Për një javë të plotë, selfi ne Washington, New York dhe Londër

Published on :

Sukseset e Artan Grubit s’kan të ndalur: Për një javë të plotë selfi ne Washington, New York dhe Londër Deputeti nga rradhët e BDI-së tani më i njohur për entuziazmin e tij për të bërë selfi, Artan Grubi, shënon një moment të ri në historin e parlamentit të Maqedonisë, udhëtime zyrtare ne SHBA dhe Britani […]

VIDEO/Alarmohet bota! Vullkani në prag shpërthimi, rrezikohet jeta e 100 milionë njerëzve

Published on :

Një vullkan nën ujë, që shpërtheu 7300 vite më parë larg brigjeve të Japonisë në ishullin Kyushu, mund të aktivizohet sërish.Ata besojnë se hapësira përmban 32 kubik kilometra magmë, ndërkohë që shtrembërimet në sipërfaqe tregojnë që kupola po rritet.Shkencëtarët thonë se një shpërthim i supervullkanit mund të ndodhë papritur, dhe nëse ndodh, mund të vrasë […]

“Tronditen” serbët, mediat kroate u publikojnë faktet: Babai i Serbisë moderne ishte shqiptar (VIDEO)

Published on :

Pas një shkrimi gjatë ditës së djeshme me anë të së cilit mediat kroate ia rikujtuan Serbisë hartën e vitit 1878 pa Kosovën, ato nuk janë ndalur me kaq. E përditshmja dnevne.hr vetëm disa orë më pas ka publikuar një shkrim tjetër në të cilin pretendon se themeluesi i Serbisë moderne Gjorgje Petroviq ishte me […]

Tiranë, foshnja dërgohet e pa jetë në spital, dyshimet e policisë…

Published on :

Një foshnje dy javëshe është dërguar e pajetë këtë të martë në marternitetin ‘Kiço Glozheni’.Mësohet se foshnja ka patur dy shenja prerje në pjesën e kofshës dhe pulpës.Ndërsa nëna e bebes 40 vjeç është identifikuar si person me probleme psikike dhe është transportuar në spitalin neurologjik pranë QSUT-ës.Mësohet se 40-vjeçarja ka lindur në kushte shtëpie […]

Vritet edhe një shqiptar në Siri

Published on :

Policia e Kosovës ka njoftuar sot se është vrarë në Siri, Betim Ibrahimaj. Ai është personi i dytë nga Kosova që është vrarë javët e fundit në këtë vend. Deri më tash në Siri kanë vdekur apo janë vrarë, 76 shtetas të Kosovës. Ibrahimaj nga komuna e Istogut, ishte i akuzuar në rastin e njohur […]