Drini Zeqon e zë lemza gjatë edicionit të lajmeve, në rrjet shpërthejnë të qeshurat

Published on :

Incidentet gjatë transmetimeve live nuk janë të panjohura dhe një rast i tillë ka ndodhur edhe mbrëmjen e sotme. Bëhet fjalë për gazetarin e njohur Drini Zeqo,i cili ka qenë në edicionin e lajmeve kur i ka ndodhur një moment i sikletshëm.Teksa gazetari jepte lajmet e edicionit 19:30 në “Klan TV”, e ka kapur lemza.Në […]

Humbi djalin, por nuk mungoi në ndeshje, portieri nga Iraku prek botën me gjestin e tij

Published on :

Ky futbollist,para disa ditësh kishte humbur djalin, por ka mbledhur forcat që një ditë më pas të jetë prezent në fushën e lojës për të ndihmuar skuadrën së tij në një ndeshje shumë të rëndësishme.Djali i Alaa Ahmed vdiq të enjten, por portieri këtë lajm nuk ia ka bërë të ditur askujt, madje as shokëve […]

E talli për të mburrur Elvanën, këngëtari i kthehet ashpër Ermalit: S’di si të marrin…

Published on :

Aktori i humorit Ermal Mamaqi fundjavën që shkoi ka pasur të ftuar në emision miken e tij, këngëtaren Elvana Gjata. Gjatë intervistës u përmend fakti se Elvana ka qenë pjesë te “Ethet e së premtes”, ku është skualifikuar nga këngëtari Besmir Metani.Ermali tha:…Per me shume kliko ne reklamen me poshte dhe shiko videon e plote:

I kafshoi të dashurën shtatzënë, Besarti vret me kallashnikov qenin pitbull, ja dënimi i Gjykatës

Published on :

Gjykata e Tiranës e ka dënuar me burg një 30­ vjeçar të akuzuar si autor te vrasjes me armë kallashnikov, të qenit pitbull. Ngjarja ka ndodhur në prill të vitit të kaluar, në një nga lagjet e kryeqytetit – Tiranes. Sipas vendimit të Gjykatës se Tiranes, i riu ka qëlluar me armë ndaj kafshës, me […]

“Skendërbeu nuk ka ditur të flasë shqip” pakicat serbe provokojnë në Shkodër

Published on :

Provokimet nuk kane te ndalur nga shoqata serbo–malazeze ne Shkoder, e cila kete here ka shenjestruar rende historianet Shqiptare, duke hedhur “balte” mbi figuren e heroit kombetar Gjergj Kastrioti Skenderbeu. Kryetari i shoqates ne fjale Pavllo Janko, deklaroi se Skenderbeu nuk eshte shqiptar dhe nuk ka ditur te shkruaje shqip, e per kete akuzat i […]

Edmondi dhe dy fëmijët që humbën jetën, këto janë viktimat e aksidentit në Shkodër, po ktheheshin nga një darkë..

Published on :

Rrugët e Shqipërisë janë përgjakur sërish këtë të dielë, në një aksident tragjik ku babai bashkë me dy fëmijët e tij të mitur humbën jetën, ndërsa katër persona të tjerë janë në gjendje kritike për jetën. Edmond Preka i njohur ndryshe dhe me emrin Mondi Gjergji dhe Rajan 8 muajsh dhe Ajsel 5 vjeç, ndërruan […]

Kjo është shtëpia super luksoze e Shkurte Gashit (FOTO)

Published on :

Këngëtarja e mirenjohur hqiptare Shkurte Gashi, shumëherë ka rrefyer se ka një jetë tejet të mirë financiare – komode e luksoze. Përveç investimit në pamje ne aspektin estetik, Shkurtja ka investuar edhe shuma të mëdha parash në mobilimin e shtëpisë së saj. Ajo pa asnjë hezitim tregon një kënd nga shtëpia luksoze, që ka dhe […]

Shpetim Desku i thotë Rovena Stefes: “Guxhumin” e paske te vogël, edhe… ( VIDEO)

Published on :

Këtë javë të ftuar në emisonin ‘n’Kosovë Show’ tek Shpetim Desku, kane qene reperi i njohur Fero, kengetaret te mirenjohura shqiptare Rovena Stefa, Adelina Berisha, si dhe të ftuar të tjerë, shkruan Gazeta NewBorn. Kengetarja nga Shqiperia Rovena Stefa, i thotë Shpetim Deskut se me veti mori edhe tupanin, por Shpetim Deskua i’a kthen duke […]

Kush është babai që humbi jetën bashkë me dy fëmijët e tij në Shkodër?

Published on :

Shkodra u trondit mbrëmjen e sotme ku një baba bashkë me dy fëmijët e tij gjetën vdekjen nga një aksident tragjik në aksin rrugor Shkodër-Velipojë.Edmond Preka i njohur ndryshe dhe me emrin Mondi Gjergji drejtonte mjetin tip Alfa Romeo. Në makinë me të ishte dhe bashkëshortja bashkë me 3 fëmijët. Makina e tyre u përplas […]