Tenton të flasë shqip, ish-futbollisti kroat lë nam live në studio: M’u duke lojtar me b*thq…

Published on :

Matko Djarmati është një ish-futbollist kroat i cili prej shumë vitesh jeton në Shqipëri. Ai ka luajtur me shumë ekipe të njohura në vendin tonë, një prej tyre edhe Skënderbeu.Tashmë ai ka lënë futbollin dhe ka filluar punë si analist sportiv te Supersporti, madje mundohet të flasë në gjuhën shqipe.Pas ndeshjes së sotme, Kamza-Skënderbeu të […]

Zonja Meri paralajmëron këto shenja Horoskopi: Do merrni një shumë të madhe parash, por kujdes

Published on :

Me “Marsin në Shigjetar” do bëjmë beteja për horizonte te reja, do krijojmë plane strategji në mënyrë që të njohim dhe përvetësojmë diçka që ndryshon në të dhënat tona të deritanishme njofton Meri.”Neptuni në të njëjtën kohë krijon diçka në ambient të paqartë të mjegullt. Një maskë e fsheh ikonën reale të njerëzve rreth nesh […]

Blero bën investimin e jetës, shtëpia e re i shkon sa qimet e kokës

Published on :

Ai ka pasur deri më tani dy histori të shtrenjta dashurie, të cilat kanë lënë gjurmë në jetën e tij.Megjithatë, këngëtari Blerim Muhameti ka vendosur të ndërmarrë një hap tjetër të rëndësishëm.Blero ka vendosur të bashkëjetojë me Afronën, femrën me të cilën po frekuentohet pas divorcit me bashkëshorten e parë.Çifti ka blerë një apartament luksoz […]

Aksident, vdes babai me të bijën (FOTO)

Published on :

Një foshnje 8-muajshe dhe i ati i saj janë viktimat e aksidentit tragjik që ndodhi mbrëmjen e sotme në aksin rrugor Shkodër-Velipojë. Kanë mbetur të plagosur 7 persona, 3 prej të cilëve ndodhet në gjendje të rëndë. Në aksident janë përfshirë një mjet ‘Alfa Romeo’ dhe një ‘Fuoristradë’.

Çifti shkodran ndërron jetë në të njëjtën kohë pas 60 vitesh (FOTO)

Published on :

Ky shkurt, Shkodrën e le me një romancë më pak… Dhe jo me një romancë dosido, por një të pak ngjashme, me një prej atyre dashnive që kokën ta mbush me pikëpyetje për jetën tënde dhe bën që “ajo të të fusë ujë” nga “vrimat” e përditshmërisë… Përballë Kafës së Madhe, kanë qenë gjithmonë të […]

Sadulla Duraku mbolli fidane në Prekaz, por e harroi përmendoren e premtuar në Sllupçan

Published on :

Sot ministri i Ambientit jetësor dhe planifikimit hapësinor si dhe nënkryetar i BDI-së, Sadulla Duraki ishte në vizitë në kompleksin e JASHARAJVE në Prekaz ku u bë mbjellja e fidaneve. Ai ishte përfaqësuesi i vetëm nga Maqedonia në këtë ngjarje. Mirepo, Duraku bashke me Ali Ahmetin, akoma nuk e kane realizuar premtimin e vitit 2002, […]

Panik në Gjermani/ Dhjetra tifozë tentojnë të sulmojnë Mavrajn me shokë në dhomat e zhveshjes

Published on :

UntitledHamburgu, skuadra e Mavrajt në Gjermani nuk po kalon një moment fort të mirë në kampionat pasi ndodhet në vendin e parafundit duke rrezikuar seriozisht rënien.Edhe sot, ata janë mundur 1-2 në shtëpi nga Bayer Leverkusen. Kjo gjendje e ekipit ka bërë tifozët të mos logjikojnë më.Pas vërshëllimës finale të gjyqtarit të ndeshjes, tifozët vendas […]

Elvana Gjata i lë të gjithë pa fjalë, ngrihet papritur dhe puth në buzë Kejvinën

Published on :

Këngëtarja Elvana Gjata i ka habitur të gjithë mbrëmjen e sotme.E ftuar në emisionin “Xing me Ermalin”, ku rrëfeu më shumë rreth jetës së saj dhe se çfarë ka ndodhur gjatë kësaj periudhe që ka qenë larg medias, ajo bëri të papriturën.Pasi hyn në studio, Kejvina pyet Elvanën:Çfarë mendimi ke për vajzat ti? Të pëlqejnë […]

Elvana Gjata pranon për herë të parë lidhjen e re të dashurisë

Published on :

Sot në një intervistë në “Xing me Ermalin”, Elvana Gjata ka pranuar për herë të parë publikisht se është në një lidhje dashurie. Gjatë intervistës në shtëpinë e këngëtares, Ermali e ngacmoi paksa duke i thënë: “Po mirë mi goc vajte 62 vjeç edhe ngele gjithë jetën beqare”.”Mesa duket gjërat kanë ndryshuar”, iu përgjigj Elvana. […]

Rita Ora i tregon botës se është në Prishtinë, shkruan shqip: Kena me kallë

Published on :

Rita Ora po qëndron në Kosovë derisa për pak orë do të mbajë një koncert. Këngëtarja e famshme ka paralajmëruar shumë atmosferë në koncertin që pritet të nis për pak kohë. Në orën 22:00 Rita do të ngjitet në skenë në sheshin ‘Nëna Terezë’ në kryeqytet. “Kena me kallë’, ka shkruar shqip Rita në mbishkrimin […]