-40 gradë liqeni i ngrirë e erëra te forta, nuk e kanë lëvizur asnjë centimetër xhaminë e ndërtuar, fuqia e Allahut ( Video )

Published on :

Minarja e cila ngritet në mes të liqenit në lindje të Turqisë është kthyer në një atraksion turistik, e cila në mënyrë të veçantë të tërheq vëmendjen e turistëve në dimër kur sipërfaqja e liqenit mbulohet me akull, raporton Anadolu Agency (AA).Kjo është minarja e xhamisë që mbeti nën ujë pas mbushjes së digës Yazici […]

Gjermani, lehtësohen vizat e punës për qytetarët nga Ballkani

Published on :

Punëdhënësi nuk kërkon më miratim nga Zyra e Punësimit “Miratimi paraprak nga Zyra e Punësimit nuk është më i nevojshëm”, sqaron për Deutsche Welle-n Sascha Andreas Kienzle (Sasha Andreas Kincle) nga Ministria e Punëve të Jashtme të Gjermanisë. “Tani mjafton që kandidati të paraqesë në Ambasadën e Gjermanisë të gjitha dokumentet e nevojshme, duke përfshirë […]

10 gjërat që NASA nuk dëshiron të ketë njohuri publiku (Video)

Published on :

Motoja e NASA-s është “Të përfitojmë të gjithë”. Megjithatë, kjo nuk është e vërtetë pasi shumë gjëra ata nuk dëshirojnë që opinioni të ketë njohuri. Gjithkush e di se NASA merret me eksplorimin e hapësirës dhe aeronautikës, por ata gjithashtu janë të dhënë pas projektimit dhe operimit të avionëve. Që prej përfundimit të Luftës së […]

Menduan se ishte bombë, policët hidhërohen keq kur zbulojnë se çfarë kishte nën mbulesë (Video)

Published on :

Një ngjarje e pa zakontë ka ndodhur në Indi, kur policët ishin lajmëruar për një objekt të dyshimtë pranë një hekurudhe ku kalonte treni. Pas kësaj shumë polic shkuan në vendin e ngjarjes për ti vërtetuar raportimet, për gjetje të një mjeti të dyshimtë. Por ajo çfarë gjetën nën mbulesën ishte qesharake sa që hidhëroj […]

Festa e beqarisë më seksi në histori (Foto)

Published on :

Do të fejohet së shpejti me DJ Ruckus dhe Shanina Shaik po i shfrytëzon në maksimum ditët e fundit të lirisë me një festë beqarie të jashtëzakonshme në Xhamajkë. Të hënën, 26-vjeçarja postoi një sërë fotosh “pikante” së bashku me shoqet, të cilat ishin të gjitha të veshura vetëm me bikini. Bukuroshet i drejtuan pjesën […]

Bëri foto me të birin në kështjellë, por u shokuan kur panë se çfarë kishe në fotografi (Foto)

Published on :

Një baba dhe djali i tij duke fotografuar një kështjellë mesjetare pretendojnë se panë diçka jashtëzakonisht misterioze kur u kthyen të shohin fotografinë. Jon Wickes, 50 vjeç, po ndihmonte djalin e tij 12-vjeçar, Harry me detyrat e shtëpisë, dhe çifti kishte vizituar Eynsford Castle në Kent për të zbuluar historinë e saj, shkruan Mirror. Por, […]