Afrohet më shumë se ç’duhej, i riu goditet fort nga treni (Video)

Published on :

Ky është momenti tronditëse ku një njeri përderisa ishte duke filmuar vetën është goditur nga tregoni. Video dramatike tregon këtë burrë, të quajtur Shiva, duke qëndruar pranë shinave të trenit në zonën Lingampally të Hyderabad, Indi, dhe duke buzëqeshur. Ai kishte tentuar të xhironte vetën përderisa vinte treni. Mirëpo, për shkak se ishte afruar më […]

Njeriu që udhëtoj në kohë, mbanë fotografinë e së ardhmes të vitit 6000! (Foto-Video)

Published on :

Ky njeri pretendon se ka udhëtuar në të ardhmen dhe se ai ka bëre një fotografi për ta provuar atë. Videoja e çuditshme tregon “udhëtarin e kohës”, me fytyrë të mbuluar, ka dhënë këto deklarata mjaft të çuditshme për një gazetar në një vend të pazbuluar. Ai thotë se është njeriu i vetëm që mban […]

Gruaja e guximshme i propozon martesë, befason përgjigjja e burrit

Published on :

Nuk është se jemi mësuar që të shohim një grua që ulet në dy gjunjë dhe i propozon një burri. Por kjo ka ndodhur në Nigeri, kur një grua e guximshme është ulur në dy gjunjë në një qendër tregtare dhe i ka propozuar marteëse të dashurit të saj, shkruan portali arbresh.info Megjithatë, jo të […]

Shkencëtarët: Vite më parë ka ekzistuar një racë jashtëtokësore në Mars (Video)

Published on :

Shkencëtarët kanë ardhur në një konkludim se një racë e përparuar ka jetuar në Mars. Ata thonë provat të reja janë siguruar përgjatë periudhës së klimës së Tokës, evolucionit biolohgjik pa një qytetërim humanoid që la rrënojat në disa vende. Dy zonat që janë hetuar në mënyrë intensive janë Kaosi i Galaksisë dhe Cydonia Mensa. […]

Zvicra kap dy kosovarë që po punonin në të zezën atje, ja çfarë të keqe iu bëri…

Published on :

Në një kombibus ku ndodheshin tre persona, 2 prej tyre ishin shtetas kosovarë të moshave 34 dhe 39 vjeçare. Të dytë kishin ndalesë të hyrjes dhe qëndrimit në Zvicër, transmeton albinfo.ch. Kështu, ata ngarkohen se e kanë shpërfillur ndalesën dhe kanë qëndruar në Zvicër në mënyrë të kundërligjshme. Veç kësaj, dy kosovarët fajësohen se kanë […]

E frikshme: Shikojeni se si shpëton nëna me fëmijën nga rrëzimi i lisit (Video)

Published on :

Një rast vërtetë rrënqethës është parë në Holandë. Një nënë është parë duke kaluar rrugën me fëmijën e saj në karrocë duke shmangur një tragjedi të dhimbshme. Një lis gjigant u rrëzua skaj rrugës duke rrezikuar seriozisht jetën e nënës me fëmijën. Për fat të mirë lisi nuk i goditi ata duke rënë pranë këmbëve […]