SKANDALOZE: Nëna në Prishtinë e lidh si “qenin” fëmijën në rrugë (Foto)

Published on :

Një nënë ka habitur kalimtarët sot në Prishtinë. Ajo është fotografuar nga Gazeta Intro, në rrugët e Prishtinës me fëmijën e saj të cilin e ka lidhur në fyt me një litar derisa po ecte.Shumë kalimtar janë habitur nga gjesti i pakujdesisë së kësaj nëne, nuk dihet nëse nga organet përgjegjëse ka ndonjë reagim për […]

Anita tregon luksin e familjes, por një qytetar ka një lutje të veçantë për të

Published on :

Anita Haradinaj, bashkëshortja e kryeministrit Ramush Haradinaj ka publikuar një foto familjare me rastin e ditëlindjes së djalit të tyre.“Na, tok se bashku!!!”, shkruan Anita në foton familjare.Ajo ka marrë komente të ndryshme, urime e përgëzime për ditëlindjen e djalit të tyre. Por një koment nga një qytetarë vjen më ndryshe.Ai i ka bërë thirrje […]

“Politikanët më ngacmojnë vazhdimisht” – flet poetja e zhanrit erotik (Video)

Published on :

Poetja e vargjeve erotike Antigona Gashi është e ftuara e radhës n’Kosovw Show me Shpëtim Deskun. Autorja e vetme në Kosove e këtij lloj zhanri krijues ka rrëfyer motivet e shkrimeve të saj dhe paragjykimet e mundshme me të cilat mund të përballet. Ndërkohë, poetja nga Suhareka e cila ka botuar tre libra ka treguar se […]

Godet Erdogan: Do ta shkatërroj Serbinë, vetëm nëse e prek Kosovën

Published on :

Godet Erdogan: Do ta shkatërroje Serbinë, nuk më intereson, vetëm prekeni Kosovën… Sipas ambasadorit turk kjo do të jetë vizitë historike Me ftesë të kryetarit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, në Serbi sot arrin presidenti turk Recep Tayyp Erdogan.Kjo është vizita e dytë e presidentit turk në Serbi. Ajo e mëhershmja ndodhi në vitin 2010, kur […]

Rrëfimi i Kosovares: Burri me tregon video me vajza tjera, Vjehrra “ ty bukë po te bjen ne shtëpi, çka po donë ma shumë dhe….

Published on :

Rrëfimi i Kosovares: Burri me tregon video me vajza tjera, Vjehrra “ ty bukë po te bjen ne shtëpi, çka po donë ma shumë dhe….Pershendetje histori te jetes komentus dhe ju lexues e pash qe nje grua kishte postuar qe burri saj po e maltreton dhe nuk po e trajton mir. Po te isha ne […]

Ilda Bejleri në Dubai me pushime, po e shoqëron deputeti?

Published on :

Moderatorja e sportit, Ilda Bejleri ka bërë vetes disa ditë pushim. Ajo ka shkuar t’i shijoj ditët e nxehta në Dubai prej nga edhe ka publikuar foto në Instagram në të cilën duket teje seksi, shkruan lajmi.net Por ajo çfarë vihet në pikëpyetje është se kush fshihet mbrapa fotografisë? Kjo do të zbulohet shumë shpejt […]

Eu Observer e ndryshon tekstin ku thuhej se Thaçi e Haradinaj do të akuzohen nga Specialja

Published on :

Mediat e huaja po vazhdojnë të merren me zhvillimet që po ndodhin rreth Gjykatës Speciale në Kosovë. EU Observer, kishte publikuar të premten një medium të pavarur që mbulon zhvillimet brenda Bashkimit Evropian, i ka dhënë hapësirë deklaratës së shteteve të QUINT-it. Në tekstin e EU Observer, thuhej se Hashim Thaçi dhe Daut Haradinaj pritet […]

Makinat e shtrenjta pushtojnë gjithë qytetin/ Dasma e një çifti nga Kosova kalon në shifra marramendëse (VIDEO)

Published on :

Dasmat e çdo krahinë shqiptare janë të veçanta në tradita dhe në mënyra festimi. Por kur një celebrim i tillë i kalon përmasat e normales dhe e merr vesh i gjithë qyteti që dikush po martohet, atëherë dasma shndërrohet në fenomenale. Mënyra se si një çift nga Gjilani e kanë festuar ditën më të rëndësishme […]

Prekëse/ Falet ‘gjaku’, dy familjet shqiptare i japin fund hasmërisë shumëvjeçare

Published on :

Një familje nga Gjakova duket se ka marrë vendimin e jashtëzakonshëm për të falur gjakun duke i dhënë fund kështu një hasmërisë shumëvjeçare.Familja Nivokazi ka lënë pas inatin dhe dhimbjen dhe i ka shtrirë dorën e pajtimit familjes Palokaj.Tashmë hasmëria e këtyre dy familjeve ka marrë fund, dhe falja e gjakut sipas tyre është mënyra […]

Foto emocionuese: Nënëlokja këndon Jasin te varri dëshmorit të Koshares, Shpëtim Bojku

Published on :

Kjo fotografia ka ngjallur emocione në mbarë trojet shqiptare. Aty vërehet nënëlokja në borë, duke lexuar lutje te varri i Shpëtim Bojkut, njërit prej dëshmorëve të Koshares, shkruan KumanovaSot. Shpëtim Bojku ishte pjesëtar i Brigadës 138 “Agim Ramadani “ dhe ra ne betejën e lavdishme te Koshares. Shpëtimi ishte ushtare i rrepte dhe guximtar që […]