Sela dëshmon për 27 prillin: Në momentin që u larguan Artan Grubi me shokë, u çel rruga e huliganëve për të më sulmuar! (Video)

Published on :

Deputeti Ziadin Sela sot u ballafaqua me ata të cilët e përgjakën dhe tentuan ta vrasin, më 27 prill në Kuvend. Ai i shihte në fytyrë ndërsa të akuzuarit hezitonin ta shihnin atë në sy, raporton Televizioni SHENJA. Para gjykatës ai shpjegoi momentin kur ka hyrë turma në sallë dhe kur ka filluar ta shajë […]

Sadulla Duraku mbolli fidane në Prekaz, por e harroi përmendoren e premtuar në Sllupçan

Published on :

Sot ministri i Ambientit jetësor dhe planifikimit hapësinor si dhe nënkryetar i BDI-së, Sadulla Duraki ishte në vizitë në kompleksin e JASHARAJVE në Prekaz ku u bë mbjellja e fidaneve. Ai ishte përfaqësuesi i vetëm nga Maqedonia në këtë ngjarje. Mirepo, Duraku bashke me Ali Ahmetin, akoma nuk e kane realizuar premtimin e vitit 2002, […]

Policia jep detaje për incidentin në Butel

Published on :

Ministria e Punëve të Mbrendshme konfirmon rastin e incidentit në Butel, të shkruar më herët nga Agjencia e Lajmeve Zhurnal.mk. Në një prononcim nga zëdhënësi i MPB-së Toni Angelov për Zhurnal jep detaje mbi incidentin i cili ndodhi pak më parë në Butel. “Po është e vërtët se sot në Butel ka ndodhur një incident, […]

Llabunishti me 10 mijë banorë, pa infrastrukturë…, si në mesjetë (FOTO)

Published on :

Llabunishti i Strugës me 10 mijë banorë, rreth 5 mijë vetura, 1.200 nxënës filloristë, 600 nxënës të shkollës së mesme, 6000 mijë votues, 2 deputetë dhe 4 këshilltarë komunalë në Kuvendin e Strugës, paramendoni, nuk ka Sallë sporti, nuk ka spital, nuk ka Ndihmë të Shpejtë…, gjatë periudhës së verës përballet me problemin e madh […]

Shqiptaro-zvicerani nga Shkupi, Enver Gashi “grushton” gazetën “Bota Sot” të Prishtinës!

Published on :

Prishtinë, Vendim i Këshillit të Mediave të Shkruara të Kosovës ndaj ankesës së Enver Gashit kundër portalit Bota Sot Këshilli i Mediave të Shkruara të Kosovës, në mbledhjen e tij të mbajtur më 1 shkurt 2018, shqyrtoi ankesën e Enver Gashit kundër portalit Bota Sot lidhur me botimin e lajmit “Aksident i rëndë në Austri, […]

Sukseset e Artan Grubit s’kan të ndalur: Për një javë të plotë, selfi ne Washington, New York dhe Londër

Published on :

Sukseset e Artan Grubit s’kan të ndalur: Për një javë të plotë selfi ne Washington, New York dhe Londër Deputeti nga rradhët e BDI-së tani më i njohur për entuziazmin e tij për të bërë selfi, Artan Grubi, shënon një moment të ri në historin e parlamentit të Maqedonisë, udhëtime zyrtare ne SHBA dhe Britani […]

Kumanovari “gozhdon” Ali Ahmetin: Nuk do ta bësh më gjumin rehat! Ja emri i tij (Foto)

Published on :

Aktori Ylber Murtezi i cili eshte me prejardhje pikerisht nga fshati Opaj, bashkë vendas i Rexhail Qerimit i dënuar me burg te përjetshëm apelon te familjarët: Mos shkoni te Aliu! “Ali pashe Zajazi,paska ftuar ne seli familjarët e rastit “ALFA”?!!! E ke teper vone Ali.Ku ishe deri tani kur keqperdore ne cdo cikel zgjedhor MAKTHIN […]

Formohet Grup i ri parlamentar, ja sa deputetë do ketë shumica e re parlamentare

Published on :

Kryeministri dhe kryetar i LSDM-së, Zoran Zaev, ka realizuar së fundmi një bisedë telefonike me liderin e PDSH-së, Menduh Thaçi për të shqyrtuar mundësitë e bashkëpunimit në të ardhmen, njoftojnë për KDP burime të besueshme partiake. Temë e boshte e bisedës mësohet të ketë qenë inkuadrimi i PDSH-së në Qeveri bashkë me tre deputetët e […]

Reçeta “qytetare” e Zaevit, tani mbi kurriz të VMRO’së

Published on :

Arsim ZEKOLLI Lojera ne vijim e siper meskine e Zoran Zaev, tani po shenon etapen e re, dhe te pritur, te transformimeve manipulative te LSDM’së. Angazhimi i vrullshem i ish-kuadrove te VMRO-DPMNE’së (si Filipce, Dimitrov, Vangelov, Angjusev), s’eshte ceshtje rasti, por, tentative e Zaevit qe te forcoj pershtypjen e tij te nacionalisti maqedonas, para maqedonasve. […]