Aksident i frikshëm në Greqi/Humb jetën çifti shqiptar, shpëton vogëlushja 2-vjeçare

Published on :

Një çift i ri ka humbur jetën në një aksident të frikshëm në zonën e Koimisit,në Serres.Mediat greke shkruajnë se gjithçka ndodhi pasi familja shqiptare,e cila po udhëtonte në automjet bashkë me vajzën e tyre të vogël 2-vjeçe,po ktheheshin në shtëpi pas një nate jashtë.Ngjarja ka ndodhur në hyrje të Koimisit,ku çifti 35 dhe 25 […]

800 euro për të ikur në Suedi, zbulohet mashtrimi që u bëhet shqiptarëve…

Published on :

Emisioni “Fiks Fare” denoncoi mbrëmjen e së premtes mashtrimin që iu bëhet shqiptarëve për të emigruar për në Suedi. Një “biznesmen” ka publikuar në gazetën “Çelsi” disa njoftime, ku kërkon staf për në Suedi. Ai kërkon kamerier, shofer, pastruese, punonjës mobilierie dhe hidraulik. Në të gjitha këto njoftime është i njëjti numër telefoni; 0046769324122. Qytetarët […]

Detajet/ Kthehet nga emigrimi, familjarët gjejnë të varur në litar të riu

Published on :

Një ngjarje e rëndë është regjistruar sot në një fshat të Beratit, ku një i ri ka tentuar të vetëvritet. Burime zyrtare nga policia lokale raportuan se shtetasi me inicialet SH.D nga fshati Lumas është gjetur i varur. Por falë ndërhyrjes së shpejtë të familjarëve të tij, është arritur që ai të shpëtohej në kohë. […]

Gjykata merr vendim për 3 kushurinjtë në Kurbin, dyshohet se vranë 16-vjeçarin me plumb qorr

Published on :

Gjykata e Kurbinit ka dhënë vendimin për tre kushurinjtë Lika që u arrestua lidhur me dyshimin se kanë vrarë me plumb qorr, 16-vjeçarin Klejdi Gjeta, natën e Vitit të Ri, teksa ai hidhte fishekzjarre.Për Alban dhe Ernis Likës, gjykata ka vendosur arrest me burg dhe për Arbër Likën, arrest shtëpie.Nga Specialistët për Hetimin e Krimit […]

I plasi fishekzjarri në dorë, i riu humb tre gishtërinj

Published on :

Një makth i vërtetë ka rezultuar mbrëmja e ndërrimit të viteve për një 32-vjeçar nga Përmeti.Kjo pasi teksa ka ndezur një kapsolle (tip fishekzjarri me fitil) i ka plasur në dorë, duke i hequr tre gishërinj.Është një mik i tij, i cili shkruan në redaksinë e JOQ.al, duke dërguar dhe foton e dorës së masakruar.Ai […]

Burri e akuzoi se nxori fëmijët në shitje, reagon nëna: Ja e vërteta/Pamje

Published on :

Ndërsa,pak pasi lajmi u përhap në të gjitha mediat,E.R shkroi për JOQ.al duke mohuar çdo fjalë që ish-burri kishte thënë.E.R.tha për JOQ:“Unë kam ardhur në Greqi pasi kam marrë urdhër mbrojtës ngaqë ish-burri më ka dhunuar dhe kam qenë në një qendër për dhunën në familje.Në Greqi po marr letër si azilkërkuese.S’jam unë ajo që […]

Thanë se vdiq, por me kë e festoi Nexhmije Hoxha Vitin e Ri? (FOTO)

Published on :

Disa ditë më parë u përhap gjerësisht lajmi se e veja e diktatorit Enver Hoxha, Nexhmije Hoxha, kishte ndërruar jetë. Normalisht, ishte një lajm i rremë dhe e moshuara jo vetëm që është gjallë, por gëzon shëndet të plotë dhe ditët e fundit, si pjesa më e madhe e njerëzve, ka festuar ndërrimin e viteve. […]

Propozim si në përralla dhe unazë super të shtrenjtë, këngëtarja surprizohet nga i dashuri

Published on :

Këngëtarja dhe modelja Afërdita Dreshaj njihet në publikun shqiptar për lidhjen e saj të gjatë dhe fejesën me këngëtarin Shpat Kasapi.Por, ajo prej më shumë se tre vitesh është në një lidhje dashurie me hokeistin çek Jakup Kindl.Prej pak kohësh Afërdita ka kurorëzuar dashurinë me hokeistin, nga i cili ka marrë një propozim si në […]

Kush është Fariu, shqiptari që ju ndihmon për të shkuar ilegalisht në Britaninë e Madhe?

Published on :

Lleshi është një ish-i dënuar për vjedhje në Britani ka shkuar duke shkelur ligjin.Lleshi është me origjinë nga Kukësi dhe është dënuar në Itali,në vitin 2011 për grabitjen e të paktën 20 mijë paundëve.Pasi doli nga burgu,ai shkoi në mënyrë të jashtëligjshme në Angli,ku punon si suvatues në treg të zi,duke qenë se është pa […]