Zidane i çudit të gjithë: Largohem nga Real Madridi që nga dita e nesërme

Published on :

Ky është padyshim një nga sezonet më të dështuara të Real Madridit në kampionatin spanjoll. Galaktikët kanë dalë nga gara për titull, madje po munden edhe nga ekipet më të dobta në La Liga. Tashmë të gjithë duket se po fajsojnë trajnerin Zidane për këtë gjendje. Në një prononcim për mediat, trajneri i Real Madridit, […]

Djali i komandant Valit të Grupit të Kumanovës shpallet sportist viti, çmimin ia dedikon babait

Published on :

Gazeta Koha në Prishtinë ka shpallur sportistet më të mirë kosovarë për vitin 2017, ku pa konkurencë ka triumfuar kampionia olimpikr, Majlinda Kelmendi. Kurse sportist më i mirë për vitin 2017 është shpallur poashtu një xhudist, e ai është Shpat Zeka, djali i Valdet Zekajt të Grupit të Kumanovës, i njohur si Komandant Vali. Është […]

Çmendet ylli i kombëtares, gjuan me armë në ajër dhe pastaj ia drejton vetes

Published on :

Aleksandër Kokorin është futbollist i Zenetit dhe i kombëtares Ruse, i cili ka bërë bujë më foton e fundit që ka postuar në “Instagram”. Kokorin ka qenë i pranishëm në ditëlindjen e një shokut të tij, kur ka postuar foton me mbishkrimin, “Asgjë e veçantë, thjesht një ceremoni martesore në Oseti”. Mesa duket, jo vetëm […]

FOTO/ Ylli i Milanit gol jashtë fushe

Published on :

U ble me bujë në fillim të këtij sezoni, por Andre Silva nuk ka mundur të fitojë zemrat e tifozëve të Milanit, të paktën deri në këtë fazë të kampionatit, por jashtë fushe situata është krejtësisht ndryshe për portugezin. Ish-ylli i Portos ka fituar zemrën e Barbara-s. Një brune tejet simpatike, e cila është modele […]

Një talent në Zvicër e thotë hapur zgjedhjen e tij: Dua të luaj për Shqipërinë

Published on :

Zvicra është kthyer në vendin ku po shkëlqejnë talentet shqiptare. Vetëm në tre ndeshjet e luajtura dje në Superligën Zviceriane, u aktivizuan 12 lojtarë me origjinë shqiptare. Shumica e shqiptarëve që aktivizohen në Zvicër, zgjedhin të luajnë për Kombëtaren “Helvete”, ndërsa të rallë janë atë që zgjedhin Kombëtaren kuqezi. Një ndër talentet që dëshrion të […]

Konfirmohet/ Në janar ‘ylli’ i Barcelonës largohet nga ‘Camp Nou’

Published on :

Ditën e sotme Javier Mascherano dhe Barcelona kanë arritur një marrëveshje divorci ku lojtari argjentinas ka kërkuar të largohet nga “Camp Nou”. Sipas “ESPN”, Mascherano do të prevojë një eksperiencë të re në Superligën e Kinës tek skuadra Fortune Kineze Hebei, raporton e përditshmja spanjolle “AS”. Klubi kinez i ka ofruar mbrojtësit një pagë 7 […]

Kampionët e boksit nga Bulqiza rrëfejnë sherrin e çmendur për titullin në Gjermani (FOTO)

Published on :

Vetëm një muaj më parë, boksieri i njohur shqiptar Ferit Keta është shpallur kampion i Gjermanisë duke mposhtur boksierin gjerman Toni Thes, në një ndeshje jo pak problematike. Vetëm pak sekonda pasi Keta u shpall fitues, në ring shpërtheu një sherr masiv, për të cilin Feriti dhe trajneri e kushëriri i tij Ismail Keta, folën […]

‘Çmendet’ Ramos, publikohet video seksi e gruas së tij. Ja pamjet

Published on :

Probleme me nervat për yllin e Real Madrid Sergio Ramos për shkak se në WEB po riqarkullon një video e bashkëshortes së tij Pilar Rubio, regjistruar kur ata të dy nuk ishin ende bashkë. Sot, bukuroshja spanjolle është shtatzënë me fëmijën e 3-të të mbrojtësit merenges, por në kohën kur janë filmuar pamjet, ajo pozonte […]