Super-Ronaldo thyen një tjetër rekord

Published on :

Cristiano Roanldo ka thyer një tjetër rekord në futbollin ndërkombëtar, duke u bërë golashënuesi më i mirë në histori të Kupës së Botës për Klube. Portugezi ka barazuar rezultatin në 1-1 ndaj Al Jazaira në gjysmëfinale, për të shënuar kështu golin e tij të gjashtë në këtë garë (Reali fitoi 2-1). Ai kështu ka lënë […]

Përgjaket Derbi I Serbisë/ Dhjetra Të Plagosur, Në Stadium Edhe Olsi Rama Me Gaz Demin (VIDEO+FOTO)

Published on :

Derbi  i kryeqytetit serb, Partizan Beograd-Cervena Zvezda edhe mbrëmjen e sotme ka prodhuar incidente të mëdha, ashtu siç ndodh shpesh sa herë luhet kjo ndeshje. Por e veçanta kësaj here, është se të pranishëm në stadium ka qenë edhe një delegacion shqiptar. Drejtori i Partizanit, Olsi Rama dhe Presidenti Gaz Demi së bashku me disa miq […]

E papritur/ Barcelona vëzhgoi 4 lojtarë në sfidën ku Strakosha pësoi 3 gola

Published on :

Barcelona kishte dërguar delegatët e saj për të vëzhguar katër lojtarë gjatë ndeshjes së Serisë A mes Lazios dhe Torinos të hënën në mbrëmje, e cila përfundoi 3-1 për torinezët. Sipas “Mundo Deportivo”, dyshja e Barçës, Robert Fernandez dhe Urbano Ortega, ishin në “Olimpico” për të vëzhguar Stefan de Vrij, Sergej Milinkovic-Savic, Andrea Belottin dhe […]

“Prej Drezdeni deri në Kosovë”! Me këtë këngë tifozët e Dinamo Drezdenit sfidojnë policinë gjermane, shikoni videon! (Video)

Published on :

Javën e kaluar, policia gjermane ka kryer një kontroll të rreptë në mesin e tifozëve të Dinamo Drezdenit, me 370 policë dhe 3 prokurorë. Ky kontroll ka lënë gjurmë të mëdha në mesin e tifozëve, prandaj nëpër shumë stadiume gjermane, tifozët e tjerë janë solidarizuar me ata të Dinamos. Gjatë fundjavës, nëpër stadiumet e Borussia […]

Mustafi largohet nga Arsenal, transferohet në Serie A

Published on :

Shkodran Mustafi mund të largohet nga Arsenal, pas përfundimit të këtij sezoni. Mbrojtësi i Gjermanisë ka ofertë të re për largim nga Arsenal. Mediat italiane raportojnë se mbrojtësi shqiptar mund të largohet nga klubi londinez, pas përfundimit të këtij sezoni. Mustafi së fundmi ishte objektiv i Interit. Por, tani ai është shndërruar në objektiv të Juventusin. […]

Emmanuel Mbella flet shqip: Ju rrëfej për Shkupin, shqiptarët…..

Published on :

Emmanuel Mbella, francezi me origjinë nga Kameruni, dje vizitoi redaksinë e gazetës Lajm. Sulmuesi “shqiptar” i FC Shkupi, në një intervistë shqip për “Sporti në Lajm Tv” rrëfen për sezonin vjeshtor në Ligën e parë të Maqedonisë, rezultatet e FC Shkupi, ngrohtësinë që po ia ofrojnë shqiptarët e Maqedonisë e të tjerë. Më poshtë mund […]

Do ndeshet kundër serbëve, tifozët shqiptarë kanë një kërkesë të veçantë për Shaqirin (FOTO)

Published on :

Kupa e Botës ka vënë përballë Zvicrën me Sërbinë. Ylli shqiptar, që luan me Zvicrën, Xherdan Shaqiri postoi një foto në Instagram, pas hedhjes së shortit për Kupën e Botës. Lojtari me origjinë shqiptare, shprehej se i pëlqente ndarja e skuadrave në grupin E. Por, në këtë grup, bën pjesë edhe Brazili, Zvicra, si dhe […]

Peshëngritësi shqiptar humb ndjenjat pas konkurrimit

Published on :

Peshëngritësi shqiptar Briken Çalja nuk ndihej mirë ditën e sotme pas konkurrimit dhe si pasojë humbi dhe ndjenjat. Ai zuri vendin e katërt në kampionatitn Botëror që po zhvillohet në SHBA. 27-vjeçari u shoqëruar menjëherë drejt spitalit. Pas vizitës së specializuar në një spital të Kalifornisë, mësohet se gjendja e peshëngritësit shqiptar është përmirësuar. /albeu.com/