Shqiptaro-zvicerani nga Shkupi, Enver Gashi “grushton” gazetën “Bota Sot” të Prishtinës!

Published on :

Prishtinë, Vendim i Këshillit të Mediave të Shkruara të Kosovës ndaj ankesës së Enver Gashit kundër portalit Bota Sot Këshilli i Mediave të Shkruara të Kosovës, në mbledhjen e tij të mbajtur më 1 shkurt 2018, shqyrtoi ankesën e Enver Gashit kundër portalit Bota Sot lidhur me botimin e lajmit “Aksident i rëndë në Austri, […]

Kris dajaku në Bashkësinë Islame mes bashkëpunëtorëve të afërt të reisit

Published on :

Situata në Bashkësinë Islame ka arritur pikën e vlimit, thonë të punësuar brenda këtij institucioni. Sipas tyre, pakënaqësitë e deritanishme janë shtuar për shkak të situatës së rëndë financiare. Si pasojë, të punësuarve për muajin janar u janë paguar rroga më të ulëta për 20 deri 30 për qind, me përjashtim të vetëm një numri […]

Mërgimtari i përmalluar kumanovar gëzohet kur e sheh autobusin nga Nakushtaku në Bernë të Zvicrës

Published on :

“Kur e pashë autobusin nga Nakushtaku mu dok sikur e pashë krej Kumanovën”. Kështu ka shkruar një mërgimtar kumanovar që jeton në Zvicërr, por që tre vitet e fundit nuk ka pasur rastin të vijë në vendlindje. Rastësisht duke shetitur nëpër kryqytetin zviceran ai ka vërejtur autobusin nga Kumanova, respektivisht nga fshati Nakushtak i Likovës. […]

Prifti martohet me modelin mashkull 24 vjeçar, shet shtëpinë për t’i blerë banesë! (Foto)

Published on :

Një prift u martua me një model mashkull, i cili është 54 vite më i ri se ai. Prifti 79 vjeçar, Filip Klements u martua me modelin 24 vjeçar Florin Marin. Ishin njoftuar nëpërmjet internetit, ndërsa Filipi e ka shitur shtëpinë e tij në Kent, për ti blerë Florinit një banesë të re me vlerë […]

Djali i komandant Valit të Grupit të Kumanovës shpallet sportist viti, çmimin ia dedikon babait

Published on :

Gazeta Koha në Prishtinë ka shpallur sportistet më të mirë kosovarë për vitin 2017, ku pa konkurencë ka triumfuar kampionia olimpikr, Majlinda Kelmendi. Kurse sportist më i mirë për vitin 2017 është shpallur poashtu një xhudist, e ai është Shpat Zeka, djali i Valdet Zekajt të Grupit të Kumanovës, i njohur si Komandant Vali. Është […]

Tentim puçist në Lëvizjen Vetëvendosje

Published on :

Në këtë muaj plasi sherri, apo ma mirë me thënë u tentu të bahet një tentim klasik puqist në LVV. Dolën në siperfaqe kantradiktat, por edhe marritë e disa njerezëve që tentuan me ba puqin, për ta marrë LVV nga brenda. Ky është një turpi i turpit për Klanin Puqist në krye me Dardan Molliqaj […]

Mulla Jakupi ishte hoxhë, dijetar dhe patriot!

Published on :

Dr.sc.Ilmi VELIU Me 30 maj 2017, Gani Qarri, në një artikull  te vetin shkroi se në grupin e radikalëve mjekërgjatë që punojnë e veprojnë në dobi të ISIS e që janë kundër flamurit shqiptar, është edhe patrioti e luftëtari i UÇK Mulla Jakup Asipi i Sllupçanit të Kumanovës. Gani Qarri po edhe dikush tjetër që […]

BDI e Ali Ahmetit e përfshirë në skandalin e rastit “Monstra”?

Published on :

DIANA BUNJAKU Vendimi i Gjykatës Supreme për rikthimin e lëndës “Monstra, nga fillimi dhe lirimin e të akuzuarve shqiptarë, që të mbrohen në liri është pritur me përkrahje të madhe nga opinioni i gjerë në Maqedoni dhe kudo ku ka shqiptarë. Njohësit e çështjeve politike në Maqedoni vlerësojnë se shumë raste tjera të proceseve të […]

Në Shkup JO, ama në Vjenë PO: Protestë kundër dënimit të Grupit të Kumanovës (FOTO)

Published on :

Disa shqiptarë që jetojnë në Austri kanë mbajtur një protestë në rrugët e Vjenës për të kundërshtuar dënimin e Grupit të Kumanovës nga drejtësia maqedonase. Protestuesit kanë mbajtur pankarta në duar me kërkesa për lirimin e të dënuarve, duke e fajësuar Maqedoninë si shtet shovenist. Kjo protestë mbahet dhjetë ditë pasi Gjykata Themelore e Shkupit dënoi […]

Pas 2 vitesh Besnik Ajdini nga “Rasti Kumanova” i kthehet familjes. Ja rrëfimi (VIDEO)

Published on :

Besnik Ajdini, ishte njëri ndër katër të akuzuarit për rastin e Kumanovës, të cilin Gjykata Themelore e Shkupit vendosi ta lërë të lirë. Ai ishte arrestuar ditën e 9 majit, kur dhe patën filluar luftimet në “Lagjen e Trimave”. Familjarët e tij për orë të tëra dje pritën para burgut të Shutkës, për ta parë […]