Sela dëshmon për 27 prillin: Në momentin që u larguan Artan Grubi me shokë, u çel rruga e huliganëve për të më sulmuar! (Video)

Published on :

Deputeti Ziadin Sela sot u ballafaqua me ata të cilët e përgjakën dhe tentuan ta vrasin, më 27 prill në Kuvend. Ai i shihte në fytyrë ndërsa të akuzuarit hezitonin ta shihnin atë në sy, raporton Televizioni SHENJA. Para gjykatës ai shpjegoi momentin kur ka hyrë turma në sallë dhe kur ka filluar ta shajë […]

Sukseset e Artan Grubit s’kan të ndalur: Për një javë të plotë, selfi ne Washington, New York dhe Londër

Published on :

Sukseset e Artan Grubit s’kan të ndalur: Për një javë të plotë selfi ne Washington, New York dhe Londër Deputeti nga rradhët e BDI-së tani më i njohur për entuziazmin e tij për të bërë selfi, Artan Grubi, shënon një moment të ri në historin e parlamentit të Maqedonisë, udhëtime zyrtare ne SHBA dhe Britani […]

Kumanovari “gozhdon” Ali Ahmetin: Nuk do ta bësh më gjumin rehat! Ja emri i tij (Foto)

Published on :

Aktori Ylber Murtezi i cili eshte me prejardhje pikerisht nga fshati Opaj, bashkë vendas i Rexhail Qerimit i dënuar me burg te përjetshëm apelon te familjarët: Mos shkoni te Aliu! “Ali pashe Zajazi,paska ftuar ne seli familjarët e rastit “ALFA”?!!! E ke teper vone Ali.Ku ishe deri tani kur keqperdore ne cdo cikel zgjedhor MAKTHIN […]

Formohet Grup i ri parlamentar, ja sa deputetë do ketë shumica e re parlamentare

Published on :

Kryeministri dhe kryetar i LSDM-së, Zoran Zaev, ka realizuar së fundmi një bisedë telefonike me liderin e PDSH-së, Menduh Thaçi për të shqyrtuar mundësitë e bashkëpunimit në të ardhmen, njoftojnë për KDP burime të besueshme partiake. Temë e boshte e bisedës mësohet të ketë qenë inkuadrimi i PDSH-së në Qeveri bashkë me tre deputetët e […]

U lirua nga burgu kumanovari Vukas Seferi

Published on :

Sot u liruan nga burgu VUKAS Seferi dhe Zija Asani. “Flm Allahut i kofshim fal per cd send . Gjithve shokëve nga zemra ju dëshiroj LIRIM sa më parë nga aty ku i lash. Liri gjithveeeeeeeeee. Ju Pershendes”, ka shkruar pas daljes nga burgu, Fatmir Seferi i njohur si Vukasi, shkruan KumanovaSot.

Zyrtarë të BDI-së kërkojnë ndihmën e mediumeve: Bëni presion Ali Ahmetit, ka pranuar emërtim sllav për Maqedoninë!

Published on :

Zyrtarë të BDI-së, të cilët dëshirojnë të mbeten anonimë, kërkojnë ndihmën e mediumeve. Të alarmuar si asnjëherë më parë, ata kërkojnë ndihmën e mediumeve “për të ndalur Ali Ahmetin të bëjë edhe një hap të dëmshëm kundër shqiptarëve”. “Ali Ahmeti ka pranuar që emri i Maqedonisë të jetë në gjuhën maqedonase, ose siç themi ne […]

Drejtori i fondit pensionalo-invalidor bën 15 punësime, nuk përfill kreun e BDI-së gjatë zgjedhjes së kuadrove?

Published on :

Në fondin pensionalo invalidor të Maqedonisë janë punësuar 15 shqiptarë. Punësimet janë bë nga drejtori i Fondit, Shaip Zendeli. Ai akuzohet në parti se ka bë përzgjedhjen e kuadrove kokë më vete, pa respektuar kirearkinë partiake në BDI, e madje duke mos konsultuar as zv/kryeministrin Hazbi Lika. Ai akuzohet se gjatë përzgjedhjes nuk ka mbajtur […]

Godet Erdogan: Do ta shkatërroj Serbinë, vetëm nëse e prek Kosovën

Published on :

Godet Erdogan: Do ta shkatërroje Serbinë, nuk më intereson, vetëm prekeni Kosovën… Sipas ambasadorit turk kjo do të jetë vizitë historike Me ftesë të kryetarit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, në Serbi sot arrin presidenti turk Recep Tayyp Erdogan.Kjo është vizita e dytë e presidentit turk në Serbi. Ajo e mëhershmja ndodhi në vitin 2010, kur […]

Shikone mirë fytyrën e këtij dibrani, që i llogarit budallenj shqiptarët e Maqedonisë!

Published on :

Artin Spahiu i BDI-së ka komentuar dorëheqjen e paravokueshme të nënkryetarit të Lëvizjes BESA, Zeqirija Ibrahimit. Edhe pse falë shqiptarëve mban post drejtori, ai i konsideron shqiptarët budallenj. Duke menduar se shqiptarët kanë harruar 10 vitet tragjike të koalicionit famëkeq VMRO-BDI, Spahiu mundohet të akuzojë partitë tjera se bashkëpunojnë me VMRO-DPMNE-në. Prandaj mbani mend mirë […]